Famous-characters-Troll-face-Troll-face-poker-45046Generalnie lubię oglądać tak zwane „memy”. Stale siedzę na Kwejku czy Demotach, więc jestem na bieżąco ze wszystkimi obrazkowymi nowinkami. Ale jedna grupa mnie strasznie wpienia. Harcerska.

Nie mam nic przeciwko tworzeniu przez harcerzy memów o tym jakie harcerstwo jest świetne. Bo przecież jest 😉 Jest jednak również granica, którą te osoby nagminnie przekraczają. Ta cienka linia poprowadzona jest między „dobrym smakiem” a „żenadą”. Mam wrażenie, że pod wpływem zachłyśnięcia się duchem harcerstwa, niektórzy zatracają zdolność myślenia obiektywnego i potem wychodzą memy, przez które mam ochotę schować się pod stół. Przykłady macie podane dookoła, omówię kilka.

1261157086_by_Marionetkaa_600

Jeden ze szczytów żenady jaki udało mi się spotkać. Błagam Was! To, że dla nas jest dumą chodzić w szeregu, nie oznacza, że każdy chce! Gdyby chciał, byłby harcerzem… Mam też bardzo mieszane uczucia co do wyglądu osoby na pierwszym planie, ponieważ niestety, ale dla „cywili” jak zwykliśmy nazywać nie-harcerzy, noszenie krótkich spodenek do munduru  przez dorosłe osoby jest po prostu śmieszne. Mnie osobiście też nie bardzo to przypadło do gustu, dlatego nie noszę. Nie wiem co jeszcze mogę o tym napisać, więc zamilknę.

1271687460_by_NiefortunneZdarzenie_600

Dlatego, że harcerz nie musi pchać się na afisz, żeby pomagać. Bardzo się cieszę, jeśli o zasługach harcerzy mówi się w mediach, ale ubolewanie nad tym, że się nie mówi, jest po prostu nieodpowiednie.

1296668676_by_Zagi_600

Założenie munduru jest aktem odwagi? Nie sądzę. Samo słowo „mundur” się odmienia, proszę wziąć to pod uwagę.

1375891319_szbo7f_600

Pytanie pierwsze do autora mema: Po co? Po kiego grzyba ktoś miałby to budować, nie nocując w lesie?

Pytanie drugie: W jaki sposób zdjęcie przeczy teorii podanej w opisie, że „harcerze to głupie i rozpuszczone dzieciaki”? Gdyby fotka pokazywała harcerza w mundurze odbierającego świadectwo z paskiem, to ok, pokazywałoby że nie wszyscy są głupi. Choć czasem też zdarzało mi się spotkać jakoś niespecjalnie grzeszących inteligencją, więc też teoria padła…

bear grylls

W Anglii. My przecież jesteśmy w Polsce i kierujemy mema do Polaków. Znów przekaz minął się z sensem memów. Cienko…

złe

Nie spotkałem się z twierdzeniem, że harcerstwo to zło. Nigdy. Że jest lewicowe, ciotowate (patrz mem wyżej), niepoważne, dziecinne- owszem. Nie, że złe.

1375890303_cxyekf_600

Pierwsza rzecz- chyba ktoś nie wie do czego używa się tego przyrządu ;)) Końcówka „sam byś pewnie na to nie wpadł” znów pokazuje, że jesteśmy lepsi od innych, co nie jest prawdą.

Nie chcę mówić, że memy harcerskie nie powinny być tworzone. Przeciwnie, róbcie, twórzcie, opisujcie! Ale najpierw pomyślcie jak zostaną odebrane przez ludzi niezrzeszonych.

Żeby nie było, że jestem tylko na „nie”, wrzucam mema który podoba mi się i to bardzo! 🙂

1313528889_by_dzastina97_600

Reklamy